Terakota - idealne płytki do kuchni
Blog

Terakota – idealne płytki do kuchni

Osoby, które zastanawiają się nad wprowadzeniem do kuchni płytek, mają w czym wybierać. Kusi je zarówno wytrzymały gres porcelanowy, jak i delikatna, ale wyjątkowo miła dla oka glazura. Gdy jednak analizujemy te zakupy, które wykonywane są najczęściej, musimy zwrócić uwagę na to, że szczególną popularnością cieszy się terakota i to właśnie płytki tego rodzaju powinny być analizowane ze szczególną starannością.

Terakota to płytki do kuchni, które powstają z oczyszczonej gliny drobnoziarnistej. Wykańcza się je szkliwem i tylko od nas zależy to, czy ich powierzchnia będzie gładka, czy też chropowata. Tym, co zwraca na nie szczególną uwagę, okazuje się być wytrzymałość, powodów do narzekania nie mają jednak również te osoby, które chcą, aby płytki dobrze się prezentowały, zachwyca bowiem ich bogata kolorystyka. Terakota, ze względu na swoje właściwości, pojawia się przede wszystkim na kuchennej podłodze. Jeśli jednak zastanawiamy się nad jej wykorzystaniem chcąc wykończyć w ten sposób ściany – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem płytek o niepowtarzalnym wzornictwie sprawdź ofertę salonu DessiHome – płytki Katowice.