Planujemy oświetlenie łazienki
Blog

Planujemy oświetlenie łazienki

Wykończenie łazienki to nie tylko wybranie płytek i armatury. To również konieczność zaplanowania oświetlenia, które w łazience odgrywa istotną rolę. Nie należy wybierać źródeł światła do łazienki przypadkowo.

Jaką rolę pełni światło w łazience?

Oświetlenie łazienkowe górne, które montowane jest w każdej łazience ma za zadanie zapewnić równomierne oświetlenie całej powierzchni. Okazuje się jednak, że łazience samo górne oświetlenie to zdecydowanie za mało. Niezbędne jest również to punktowe, którego zadaniem jest doświetlenie okolicy lustra, czyli miejsca mającego w łazience ogromne znaczenie. Warto jednocześnie dodać, że światło w łazience można wykorzystać do optycznego powiększenia, jeśli łazienka jest niewielka.

Na co postawić?

Wszystko zależy od naszego gustu. Producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań, co sprawia, że nie musimy się ograniczać. Salon Dessi Home to miejsce, w którym znaleźć można różne źródła światła do łazienki. Ciekawą propozycją są między innymi lampy stojące, które będą jednocześnie dekoracją. Sprawdźcie naszą ofertę – oświetlenie łazienkowe Katowice.